Jakość wiadomości

Nocleg, hotel, ortodonta czy materac rehabilitacyjny?

Wakacje, podróże, świata w czasie pandemii

Wakacje, podróże, świata w czasie pandemii

Każdy z nas chce o wycieczkach oraz zwiedzaniu świata. Przecież nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a bo to dzieci, a bo to niestety mamy nowe wydatki. Teraz dołączyła do tego zaraza i niestety loty są bardzo skomplikowane. Cześć krajów wymaga testów na Covid, co wizaże się z kolejnymi wydatkami. Agencje podróży po podpisaniu dobrych umów z laboratorium obniżyły koszty, lecz i tak jest aktualne gdzieś 300 zł za głowę razy cała grupa – koszt dodatkowy 1200 zł. Jednak jeżeli chcemy wykonać taki test na indywidualną rękę wtedy musimy pokryć koszty aż 450 zł od kobiety – kosmos. Testy antygenowe są mniej kosztowne, lecz nie wiele krajów je uznaje. Wycieczki są bardzo drogie. Większość z nas bookuje tego rodzaju wczasy poprzez biura podróży. Oglądając ich stronę internetową wybieramy kraj oraz liczymy możliwość dla nas. Jest to niewątpliwie intuicyjne Po wyborze gdzie chcielibyśmy się udać wybieramy, gdzie chcemy siedzieć w samolocie, ale tu musimy mieć na uwadze, iż ta opcja jest płatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie dodatkowy czynnik, który jest| niezbędny. Przy zakupie wyjazdu mamy 3 modele do wyboru. Takie ubezpieczanie, które jest zawarte w cenie, dodatkowe na Covid i takie gdzie opłaty leczenia są bardzo duże. Teraz biura wprowadziły jeszcze szansę rezygnacji w 100% co to znaczy. Że przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wtedy biuro podróży zwróci nam kasę. Niestety tego wariant ubezpieczanie są dość kosztowne oraz agencje znacznie korzystają, nie mniej jednak warto jest je mieć bo czasy aktualnie są bardzo ryzykowne. Rezygnacja ma również kilka dobrych zalet jeżeli będziemy chorzy lub np. złamiemy kończynę czy pojawią się inne niedogodności to także możemy dowolnie zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze koszt wycieczki jest nam zwracany a ubezpieczenie już nie.

Jak wygląda jechanie na swoją rękę.

Tutaj sprawa już nie wygląda tak samo jak z agencją podróży. Najpierw powinniśmy sprawdzić gdzie chcielibyśmy lecieć i czy możemy. Nie wszystkie państwa są teraz otwarte i można bez ograniczeń do nich wjechać. Warto przeczytać na serwisach rządowych czy dany region przyjmuje turystów czy nie. Na przykład Chiny tutaj okoliczność nie wygląda miło. O czym potrafimy się przekonać z artykułów dostępnych na necie. Pewna Polska pojechała była zdeterminowana na kwarantanne, która miał trwać 3 tygodnie i testy. Nie spodziewała się, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z otoczeniem i każdy test wychodzi jej pozytywnie tzn wykonują oni 2 testy na Covid i tylko po 2 negatywnych możemy opuścić szpital. Natomiast w jej przypadku wykonują testy i cały okres jeden wychodzi niejasno. Pozostaje w klinice i błaga o pomoc. Moi zdaniem nie warto było jechać i sprawiać sobie tyle kłopotów.

Chiny są krajem dość sztywnym i nie warto ryzykować, no chyba, że prowadzimy w nim sklepy i potrzebujemy po prostu być. Wycieczka to na pewno odpadają bo korzystniej być free niż być zamkniętym z 5 tygodni. Skoro już wybraliśmy region docelowy to teraz bilety. Ze względu na pandemię większość połączeń lotniczych jest niestety zawieszonych i niestety połączenia potrafią być dość Kupowanie biletów to już jakiś sukces. Pamiętajmy, że czasem możemy trafić na dobre promocje i szanse cenowe bo wbrew pozorom mała ilość ludzi lata na wakacje samemu. Po biletach ważny jest wybór kwatery. Możemy skorzystać z stron widocznych w internecie jak np. booking, które w naszym kraju jest chyba szczególnie rozpowszechniony. Warto w tym serwisie jest się zarejestrować gdyż zbieramy gwiazdki oraz liczba rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw ulgi i stosunkowo istotne. Ja jednak używam bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej oczywisty. Warto jest także wyselekcjonować opcje płatności na miejscu gdyż złodziei jest dużo. Taka opcja jest o wiele kosztowniejsza ale na pewno warto jest z niej skorzystać. Ubezpieczenie i tu jak szukałam pojawił się ogromny kłopot, bo państwa wyjazdowe ze względu na pandemię oczekują byśmy zabezpieczenie które, pokryje opłaty leczenia na Covid. Możliwości jest wystarczająco wiele, tylko nie ma ich jeżeli idzie o rezygnację w wypadku pozytywnego testu. My jednak mam z czego się bardzo cieszymy. Linie lotnicze np. jak Emirates oferują również możliwość przełożenia lotu jesli test wyjdzie nam pozytywnie i to stanowi bardzo skuteczne rozwiązanie.

Przed podróżą o czym warto pomyśleć?

Każdy region ma własne restrykcje dodatkowo warto przeczytać co powinniśmy wypełnić przed wylotem. Wszystkie państwa posiadają tzw karty w jakich powinniśmy dodać, gdzie i na ile lecimy i często wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście poruszają się na podstawie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do Polski dzieci poniżej 12 roku życia jeżeli rodzice są zaczepieni nie mają izolacji. Jest to bardzo dogodne wyjście, gdyż wiele nam to daje, a przecież szczepionek na Covid dla najmniejszych nie ma. No więc czy potrzebujemy odpoczywać sami lub natomiast z biurem podróżny powinniśmy ocenić sami. Opłaty w biurach są już naprawdę spore i słabo dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk toż po prostu| kosmos finansowy dla rodziny 4 osobowej w ładnym hotelu. Chociaż ten wybór pozostawiam już wam i sami wybierzcie. Ja lubię latać sama bez pośredników, którzy mi tylko ciążą i stwarzają kłopoty.