Jakość wiadomości

Nocleg, hotel, ortodonta czy materac rehabilitacyjny?

Innowacyjne materace rehabilitacyjne do odpoczynku w dużych sklepach

Innowacyjne materace rehabilitacyjne do odpoczynku w dużych sklepach

Dobry wypoczynek to podstawa, ale od czego on zależy? Wiele składników oddziałuje na nasz odpoczynek w nocy jednym z nich jest piękny i przyjemny materac. Pamiętajmy, iż w sypialni spać powinniśmy spędzać około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materace rehabilitacyjne powinny nie tylko być przytulny, ale zapewniać komfort naszemu ciału W niewielkich wnętrzach ludzie często zmieniają dobry materac np. na sofę, jednak takiego luksusu snu nigdy nie będziemy mieć.

Na co zwrócić szczególną uwagę dobierając odpowiedni materac. Na pewno na jego twardość to podstawowy czynnik jaki powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tu wymienić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko uzależnione jest od tego jaka część naszego ciała ma być podniesiona w momencie snu. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W sklepach mamy rozróżnienie na symbole twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Ustala się iż panie cięższa winnym mieć materac twardszy niż osoba lekkie. Załóżmy, iż kobieta o wadze 90 kg powinna wybrać materac średnio twardy czyli H3 osoba o wadze 50kg i wzroście np. 170 cm powinna wybrać materac średni czyli H2. Wszystko zależne jest tu od naszej wagi i wzrostu. Zatem gdyby nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w hipermarkecie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materac lub ortopedę by zakupić materac rehabilitacyjny. Szczególnie ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu czy plecach wtedy ciężar naszego ciała rozkłada się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej elastyczny. Jeżeli natomiast śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tutaj zdanie jest aby nacisk kłaść na kręgosłup i jego wzmocnienie w czasie snu. Powinny być antyalergiczne dodatkowo nie uciskać podczas relaksu na żaden punk, aby przepływ krwi był dobry. Musi również mieć dobrą wentylację i przepuszczać wilgoć. Prawidłowo wybrany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści stawów i przynieść ulgę dla pań z reumatoidalnym zapaleniem stawów, obniżają ryzyko występowania odleżyn. Doskonały do regeneracji stawów i mięśni po męczącym dniu lub po przebytych stłuczeniach.

Polecany zwłaszcza kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i zbolałe mięśnie
 • mających siedzący tryb życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w ciągu rehabilitacji

Jakie wyróżniamy rodzaje – materace rehabilitacyjne

 • Materace piankowe – najprawdopodobniej pod tymże względem są najodpowiedniejszym wyborem, bowiem bardzo łatwo w nich zachować komfort i czystość. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu łatwiej dopasowują się do naszego ciała podczas snu, a kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Drugim typem są tzw materace sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| podtrzymują one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno wyższy będzie przy materacach piankowych, nie wspominając już o higienie, którą w tym fakcie niełatwo jest utrzymać. Widać jakże znaczący jest dobór odpowiedniego materaca. Często unikamy ten fakt , kiedy nabywamy nowe łóżko. Tradycyjny materac powinien również posiadać odpowiednie wypełnienie Rodzaje zastosowań w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa wskazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej normalną jest tu termoelastyczna piana , która wpasowuje się do ciała i jest odporna na wilgoć. Ciekawie cechuje się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest toż w pewnym typie oryginalne rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy wyróżnia się przede wszystkim tym, ze wykonany jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej ruchliwy, ale również posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| to rodzaj materac idealny dla pań o nietypowej wielkości, gdyż dopasowuje się idealnie do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim związane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on lepszą sprężystość. Natomiast w tym modelu jedna sprężyna rzutuje na inną i może być efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny rozmieszczone są osobno, każda w niezależnej kieszeni. Działają one samodzielnie dlatego zwiększają one jakość snu Niezmiernie istotne jest to, że materac nie rusza się pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten rodzaj materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Dostarczy on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to ciekawostka na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla pań niezdecydowanych. Bardzo doskonałej jakości i zapewniają również szeroki komfort. Możemy je także stosować kiedy dwie osoby śpią ze sobą na jednym materacu ale mają inną wielkość.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest mocny i dobrze przepuszczalny.

Dobór odpowiedniego materaca jest naprawdę bardzo znaczący nie tylko dla naszego kręgosłupa lecz także dla naszego całego dnia. Sami znamy jak niewyspanie może popsuć nam najidealniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się wyspać jest niecierpliwy i nic mu się nie układa właściwie jest zatem coś mieć na czym będzie nam się fajnie i wygodnie spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę spać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć toż idę spać w dzień. Korzystniej unikać i pozyskać naprawdę użyteczny materac, na którym będziemy spać jak dziecko. Ważna jest również poszewka na materac by była łatwa w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domach maja mała pojemność, dlatego ja wolę poszewki na materace rehabilitacyjne, które są dzielone na 2 części i rozkładane Wtedy o wiele wygodniej jest nam ją uprać i nałożyć. Często wykorzystywany zabieg, aby pozbyć się bakterii z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Pozostawiamy ją na 30 minut po tym okresie czyścimy. Jest wtedy bardzo przydatne wyjście dla wszystkich pań leniwych, ale za to bardzo pomocne.