Jakość wiadomości

Nocleg, hotel, ortodonta czy materac rehabilitacyjny?

Innowacyjne maskownice na grzejniki w naszym lokalu

Innowacyjne maskownice na grzejniki w naszym lokalu

Co zrobić kiedy kaloryfer w naszym apartamencie nie pasuje do pomieszczenia. Na samym początku powinno się przemyśleć i wymienić rodzaje kaloryferów dostępnych w supermarkecie

Kategoryzacja kaloryferów ze względu na:

  • surowiec z którego są wykonane – stalowe, aluminiowe, żeliwne, kanałowe konwektorowe
  • miejsce montażu – ścienne, kanałowe oraz poziome, pionowe lub stojące
  • rodzaj połączenia – kaloryfery z podłączeniem krzyżowym ,bocznym lub dolnym
  • sposób oddawania ciepła do pomieszczenia (konwekcja oraz promieniowanie) – grzejniki płytowe, konwektorowe, członowe
  • metodę zasilania – na prąd, wodne czy system mieszany Montowane w blokach tzw grzejniki żeliwne były instalowane we wszystkich lokalach i nikt nic złego w nich nie widział.

Kaloryfery tego typu niestety nie są schludne. Ich podstawową cechą jest to, że długo oddają ciepło, a bardzo wolno się nagrzewają. Perfekcyjnie funkcjonują w obiegu grawitacyjnym. Są to najstarsze grzejniki, które mają dziwną strukturę i nie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Są wyjątkowo ciężkie i trudne w montażu jednak możemy napisać na pewno o nich, że są trwałe. W tradycyjnych lokalach które mają już po 50 lat, rzadko kto wymieniał grzejniki na inne, jest to element który, naprawdę nigdy nie podlegał wymianie ze względu na wadliwość. Najłatwiejszym chyba rozwiązaniem, ale i drogim jest ich zamiana na nowe np. podłogowe, których nie ma na ścianie i są na ziemi, dzięki takiemu rozwiązaniu nasza przestrzeń się powiększy. Nowym podejściem są tzw maskownice na grzejniki.

Są one wykonane z materiału, który może być jakkolwiek ozdabiany, lecz również rożnego rodzaju zdjęcia mogą być na nim malowane. Wtedy nasze miejsce prezentuje się ładnie, a brzydkie niemodne maskownice na grzejniki nie rzuca się tak w oczy. Maskownice na grzejniki stosowane są głównie w pomieszczeniach nowych, w których nieładny żeliwny kaloryfer nie pasuje do reszty. Kaloryfery zakładane teraz to przede wszystkim grzejniki aluminiowe żeberkowe, które są małe i dobrze spełniają swoją rolę. Mają one żeberka, które odpowiadają mocy grzewczej, dlatego w zależności od powierzchni biura można dobrać dokładną ilość energii, która potrzebna jest do ogrzania naszego mieszkania.

Kaloryfery płytowe, które należą do najczęściej wybieranych i prezentują się bardzo ładnie. Należy jednak zwrócić uwagę, aby kaloryfery tego gatunku oraz maskownice na grzejniki były robione w UE, a nie były to najgorsze Chińskie rzeczy. Tutaj producenci często nie pozwalają, by były one montowane w łazienkach, powinno się na to zwrócić szczególna uwagę.

Kaloryfery konwektorowe – blaszaną maskownicą który pod spodem posiada miedzianą rurę połączoną z radiatorem. Jak sama nazwa ukazuje, wykorzystują one zjawisko konwekcji, które polega na przepływie dość dużej ilości powietrza z dużą szybkością. Przy tego typu grzejnikach musimy zaobserwować unoszenie się kurzu, który może powodować zabrudzeniem, gdyż pozostaje on salony. Tego typu grzejniki konwekcyjne to np. ogrzewanie podłogowe, które używane jest jeszcze częściej w łazienkach czy mieszkaniach. Rury instalowane są w ziemi w różnej odległości jest to zwłaszcza 70 cm do 1,5 metra. Ich ułożenie powoduje jaka ilość ciepła później będzie wysyłana na dany pokój. Rozwiązanie to jest bardzo wartościowe i estetyczne, gdyż posiadając takie ogrzewanie nie musimy już używać tradycyjnych kaloryferów. Należy jednak wspomnieć, że przy ogrzewaniu podłogowym ogromna ilość kurzu jest w powietrzu i osiedla się w rogach, więc nie powinno się go wykorzystywać w miejscach których śpimy.

Kaloryfery drabinkowe i maskownice na grzejniki, mogą być one zasilane tradycyjnie przez wodę, lecz również przez prąd. Można często je spotkać w salonach kąpielowych. Maja postać drabinki, dzięki czemu możemy na nich suszyć ręczniki po prysznicu. Są niezwykle przydatne i możemy je spotkać w kilku barwach.

Grzejniki dekoracyjne – są one na pewno estetyczne i przeważnie będą pasowały do naszego wnętrza. Charakteryzuje się one bardzo wysoką skalą. Istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę ile taki grzejnik odstaje od ściany. Musimy na to zdecydowanie zwrócić uwagę, gdyż, aby nie okazało się, że polski ładny innowacyjny obraz w formie grzejnika po prostu jest za gruby i nie pasuje do pomieszczenia. Jest to ogromnie efektywna sprawa, o której powinniśmy myśleć. Na co zwrócić jeszcze uwagę? Niezwykle konkretną sprawą są regulatory, pokrętła przy grzejnikach, dzięki którym regulujemy temperaturę w domu. Tutaj istnieją ich dwa gatunki zwykłe oraz termostatyczne.

  • Zawór zwykły – posiada przedziałek od 1-5 lub wartości temperatury. W zależności jaka temperaturę chcemy posiadać w lokalu na taki numer dajemy pokrętło, Ale nie zawsze zdaje to zamierzony efekt. Zawory tego typu działają na zasadzie grzejemy i tyle nie odcinają dopływu ciepła tylko grzeją cały okres.
  • Zawór termostatyczny ma prostą konstrukcję i składa się z zespołu popychacza, który odpowiada za ruch grzybka zaworu – odcinającego lub uwalniającego dopływ ciepłej wody do pieca. Tutaj mamy teraz do działania z mądrym urządzeniem.

Jeśli w wnętrzu zastanie osiągnięta temperatura wtedy pokrętło zakręca dopływ ciepłej wody do kaloryfera, który przestaje grzać. Zatem tegoż modelu rozwiązanie jest coraz modniejsze, al na pewno droższe, dlatego jeszcze niewiele osób je korzysta. Naprawdę jeśli chcemy mieć komfort w naszym mieszkaniu powinniśmy zastosować tylko głowice termostatyczne. Należy również zwrócić uwagę, że czujniki termostatyczne mogą być nie tylko wodne lecz również i gazowe. Działanie ich jest identyczne. Warto tutaj przemyśleć czy chcemy demontować żeliwne grzejniki i montować nowe, czy postawimy na popularniejsze i zdobędziemy maskownice. To już wszystko zależy od naszego budżetu oraz czasu. Kupienie w sklepie maskownice na grzejniki jest błyskawiczne. Wystarczy odwiedzić dowolny sklep internetowy wybrać wzór, który nam satysfakcjonuje i przymocować go później samemu w zakładzie, a| nasze lokum będzie cechowało się ładnie. W przypadku montażu nowych kaloryferów powinniśmy zapytać najpierw firmy, która będzie się tym zajmować jaką moc i model kupić. Moc kaloryferów winna być precyzyjnie obliczona i zgodna z wielkością pokoju.